Технічні, організаційні, інституційні аспекти проекту — курсовой проект

План

Ринок консалтингу в Україні 2

Реальні та потенційні конкуренти компанії «Innovation SCG» 7

Технічні, організаційні, інституційні аспекти проекту 8

Основні фактори ризику проекту 10

Особливості взаємодії з іноземними партнерами 11

Розрахунок прибутковості (оцінки економічної ефективності) проекту 12

Список використаної літератури 22

Ринок консалтингу в Україні

Про суттєву роль консультування у ринковій економіці свідчить факт виділення його у окремий сектор економіки. Сьогорічний річний оборот консалтингу у США складає більше 50 млрд. дол. За оцінками Morgan Stanley чистий оборот цієї галузі в Європі перевищує 8 млрд. дол., в Японії – 2 млрд. дол.

Під консалтинговою послугою розуміється незалежна допомога з питань управління підприємством, що включає діагностику проблем, рекомендації по вирішенню проблем та допомогу в їх реалізації.

Характерні риси роботи консультантів – загальна ерудиція та компетентність, незалежність та неупередженість, рекомендаційність пропозицій, спеціальна кваліфікована експертиза та конфіденційність.

Структура послуг, виходячи з рекомендацій Кеннеді Інформейшн складається з наступних елементів:

Стратегічний консалтинг;

Консалтинг в області операційного менеджменту;

ІТ – консалтинг;

HR – консалтинг;

Аудиторські послуги;

Оцінка бізнесу;

Юридичний консалтинг.

За класифікацією Management Consultancy вирізняють такі типи консультаційних організацій, зокрема – великі універсальні консультаційні фірми, спеціалізовані фірми середнього розміру (від кількох до 50-100 працівників), індивідуально практикуючі консультанти і малі партнерства (2-5 осіб), консультуючі викладачі, консультуючі підрозділи бізнес-шкіл, нетрадиційні постачальники консультаційних послуг, мережі консультацій — них фірм та внутрішні консультаційні підрозділи.

Серед основних переваг вітчизняних консультантів відносять знання ними глибоких причин (пов’язаних з менталітетом, національними особливостями) існуючих управлінських проблем та з огляду на це оптима — льне їх вирішення, а також можливість адаптації сучасних методів управління до особливостей вітчизняних підприємств.

Сьогодні, на думку експертів, в країні діє близько 500 консалтингових компаній, які різняться за розміром і за сегментом ринку. Зокрема 80% ринку зосереджено в руках компаній «великої четвірки»: Delloite, Ernst&Young, KMPG, PriceWaterhouseCoopers), — основна частина клієнтів це представники ТОП – 100 та компанії з іноземним капіталом. Інша частина ринку припадає на середні (14%) та малі (6%) фірми у сфері консалтингу. При цьому територіально фірми поділяють на наступні регіони: Центральний, Східний, Південний та Західний. Лідирують Центральний і Східний регіони за темпами розвитку і об’ємами надання консалтингових послуг.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*